Kjo fundjavë ishte “vibe”! iute shkon në plazh në eventin “Enter on the beach”

Plazhi më i mirë në Shqipëri, muzikë e mirë nga DJ vendas dhe njerëz të bukur që festojnë… këto janë vetëm disa nga detajet e një fundjave fantastike që kaloi Shqipëria në plazhin e Drimadhës, Vlorë. E gjithë fundjava ishte “një vibe”, njësoj si koncepti që iute ka krijuar për të kombinuar industrinë e argëtimitlexo më shumë
Evente

iute, në Kampionatin e 86-të Kombëtar të Atletikës

Në datat 13-14 Qershor, në Elbasan Arena, u zhvillua edicioni i 86-të i Kampionatit Kombëtar të Atletikës për të rritur dhe iute ishte edhe një herë aty për të dhënë mbështetjen e saj. Në këtë event, morën pjesë të gjitha ekipet e vendit dhe garuan atletët më të mirë, përfshirë këtu edhe kampionen e padiskutueshme,lexo më shumë
Njoftime

iute sponsor zyrtar i edicionit të 15-të të Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit

Në datat 3-4-5 Qershor, në Tiranë u zhvillua edicioni i XV-të i Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit dhe për iute, ishte një privilegj dhe kënaqësi të ishim sponsor zyrtar të këtij eventi. Me shumë dëshirë, ishim pjesë e këtij eventi mjaft të rëndësishëm dhe domethënës, që nënvizoi edhe një herë, sfidat dhe mundësitë përlexo më shumë
Njoftime

iute, gjithmonë në mbështetje të inovacionit dhe sipërmarrjes

Nëse flasim për frymën e sipërmarrjes dhe inovacionin, iute do të jetë gjithmonë aty. Këtë herë ne ishim sponsorë zyrtarë të eventit “Get In The Ring Albania”, pjesë e strukturës zyrtare të “Get In The Ring Global”, me qendër në Holandë. GITR është një koncept që sjell në skenë sipërmarrësit që duan të prezantojnë kompaninëlexo më shumë
Evente

iute dhe super kampionia Luiza Gega në Kupën e Republikës

Në datën 18 Maj, në stadiumin Elbasan Arena, u zhvillua Kupa e Republikës në Atletikë për vitin 2024 dhe iute ishte përsëri aty në mbështetje të sportit dhe mirëqënies. Një ditë e gjatë e mbushur me plotë garë, sfida dhe emocion, që nxori në pah edhe një herë, sportistë më të mirë dhe më tëlexo më shumë
Evente

Shikoni se si e ka kaluar iute të premten mbrëma!

Fundjava e kaluar ishte fantastike për iute dhe punonjësit e saj. Më 26 prill, DJ legjendar gjerman i muzikës elektronike elektrizoi qytetin e Tiranës me muzikën e tij dhe iute ishte aty. Mijëra njerëz, vendas dhe turistë (madje edhe drejtuesit tanë të nivelit C), festuan dhe kërcyen, në një ngjarje që do të mbahet mendlexo më shumë
Evente

Kur inovacioni të ndihmon të dëgjosh DJ-in tënd të preferuar: Paul Kalkbrenner në Tiranë

Tirana po përgatitet për një natë të paharrueshme, ndërsa ikona e muzikës elektronike Paul Kalkbrenner del në skenë në datën 26 Prill, duke paralajmëruar fillimin e një sezoni emocionues në kryeqytet. Me çdo vit që kalon, peizazhi kulturor i Tiranës bëhet edhe më i gjallë, duke tërhequr audiencën vendase apo nga vendet fqinje në Evropë.lexo më shumë
Evente

iute dhe Luiza Gega në Qytetin Evropian të Sportit për 2024

Përsëri dhe përsëri: aty ku ka ngjarje sportive, është edhe iute. Kësaj here ishim të pranishëm si sponsor në një event kushtuar sportit, në një maratonë urbane. Ne ishim së bashku me Luiza Gegën, kampionen e Europës në atletikë, njëherazi ambasadorja e markës sonë, në qytetin europian të sporteve për vitin 2024. Në 21 Prill,lexo më shumë
Evente

Përtej praktikave tradicionale të Menaxhimit të Riskut: Qasja proaktive e iute

Mes kompleksitetit të peizazhit të sotëm ekonomik, menaxhimi i rreziqeve është bërë një shqetësim kryesor për bizneset në mbarë botën. Në një intervistë me përfaqësuesen e kompanisë fintech iute, Drejtoreshën e Departamentit të Riskut Alma Hasanaj, ne thellohemi në thelbin e filozofisë së menaxhimit të rrezikut, duke zbuluar strategjitë dhe njohuritë që nxisin besueshmërinë teklexo më shumë
Lajme

E vërteta e ofertave me 0% interes; financim i zgjuar!

Në një epokë pasigurie financiare, një ofertë spikat: Pagesa me këste me 0% interes! Por çfarë fshihet pas kësaj marrëveshjeje? Në këtë artikull do të zbuloni përfitimet dhe transparencën pas këtyre ofertave joshëse. Si mund ta kuptojmë “produkt me këste, me interes zero”? Në pamje të parë, blerja me këste me 0% interes mund tëlexo më shumë
Lajme

Një tjetër ditë, një tjetër event sportiv i sponsorizuar nga iute Albania

Në ditën e diel, në datën 24 Mars, u zhvillua eventi “Kamza Marathon” dhe ishte një sukses i vërtetë. Në një lokacion të veçantë pranë liqeni të Paskuqanit, qyteti i Kamzës dhe banorët e saj, përjetuan për herë të parë, emocionet që përcjell maratona si një event sportiv gjithëpërfshirës. Qindra sportistë profesionistë dhe amatorë, garuanlexo më shumë
Evente

Dita Ndërkombëtare e Sindromës Down: iute “vesh” çorapet e Down Syndrome Albania.

Në Ditën Ndërkombëtare të Sindromës Down iute Albania tregoi përkushtimin e saj ndaj përgjegjësisë sociale duke ofruar mbështetje për organizatën Down Syndrome Albania. Në mbështetje të kësaj kategorie me nevoja të veçanta, përtej donacionit të institucionit ndaj organizatës, vetë stafi i iute Albania bleu një sasi çorapesh nga Down Syndrome Albania, duke ofruar ndihmë financiarelexo më shumë
Lajme

Intervistë me Taulant Stërmasin: iute mbështet Maratonën e Kamzës

Një tjetër aktivitet sportiv i shtohet kalendarit sportiv në Shqipëri. Kjo është “Maratona e Kamzës” e cila zhvillohet me mbështetjen e iute dhe në kujdesin e Taulant Stërmasit. Para nisjes së kësaj maratone ne zhvilluam edhe një intervistë ekskluzive me Z. Stërmasi. Taulant, a mund të na thoni më shumë për eventin e Maratonës sëlexo më shumë
Evente

Njoftim lidhur me ndryshimin e komisionit për tërheqjen e parave.

IutePay: Përditësime të rëndësishme!   Dëshirojmё t’ju prezantojmë disa ndryshime të rëndësishme që do të përmirësojnë përvojën tënde financiare:   Fleksibiliteti i portofolit digjital: Duke filluar nga 11.03.2024, Portofoli yt Digjital ofron më shumë mundёsi! Tani mund të përdorësh paratë për një gamë më të gjerë transaksionesh, duke përfshirë blerjen e produkteve dhe shërbimeve përmes rrjetit tonëlexo më shumë
Njoftime

Epoka e digjitalizimit: Intervistë me eksperten pas website-it më të ri fintech në Shqipëri

Sot, Estonia qëndron si një fener i digjitalizimit, me kompaninë estoneze iute që këtë përparim e ka treguar edhe përmes një website-i të ri kushtuar operacioneve të saj fintech. Mjeshtëria pas këtij hapi digjital na shtyn të pyesim: Cilat strategji qëndrojnë pas ndërtimit të një faqeje të tillë? Për të zbuluar kompleksitetin pas pranisë nëlexo më shumë
Lajme

Do të jesh një “gjeni” financiar? Ja sekretet që duhet të dish!

E ke pyetur ndonjëherë veten se çfarë duhet për t’u bërë gjeni i parasë? Në fakt mjafton të dish vetëm disa koncepte të thjeshta. Çfarë është kredia? Për një moment, le të konsiderojmë produktet dhe shërbimet si ëmbëlsira dhe paranë si sheqeri. Marrja e një kredie është si të huazosh sheqer nga fqinji yt, porlexo më shumë
Lajme

CEO i grupit iute mbledh fonde për Ukrainën, kundër agresionit rus.

Tarmo Sild kryeson përpjekjet për mbledhjen e fondeve për pajisje kritike për ushtarët ukrainas. Në konfliktin e vazhdueshëm midis Ukrainës dhe Rusisë, solidariteti dhe mbështetja nga e gjithë bota janë vendimtare. Tarmo Sild, Drejtori Ekzekutiv i Grupit iute, ka marrë një qëndrim proaktiv në ndihmë të mbrojtjes së Ukrainës. Nën udhëheqjen e tij, iute kalexo më shumë
Lajme