Kthehu pas

iute, në Kampionatin e 86-të Kombëtar të Atletikës

Njoftime

Në datat 13-14 Qershor, në Elbasan Arena, u zhvillua edicioni i 86-të i Kampionatit Kombëtar të Atletikës për të rritur dhe iute ishte edhe një herë aty për të dhënë mbështetjen e saj. Në këtë event, morën pjesë të gjitha ekipet e vendit dhe garuan atletët më të mirë, përfshirë këtu edhe kampionen e padiskutueshme, Luiza Gega.

Gega arriti edhe një herë të shpallej sportistja më e mirë e aktivitetit duke mbledhur 1114 pikë, duke dominuar sërish skenën e atletikës në Shqipëri. Për kategorinë e meshkujve, sportisti më i mirë u shpall atleti Franko Burraj me 1085 pikë. Ekipet më të suksesshme ishin edhe një herë KS Tirana për femra me 183.5 pikë dhe Vllaznia Shkodër për meshkuj me 197 pikë.

Ky kampionat ishte një edicion mjaft i suksesshëm për atletikën shqiptare, pasi u arritën disa rezultate të shkëlqyera. Falë një pune të jashtëzakonshme të ekipeve të moshave, u thyen dy rekorde kombëtare për të rinjtë. Gjithashtu, atletët më të mirë sfiduan veten e tyre duke arritur një tjetër rezultat fantastik: plot 22 rekorde personale të thyera.

iute ishte përsëri aty, për të dhuruar pa kushte, mbështetjen e saj për atletikën dhe super kampionen Luiza Gega, që është edhe imazhi ideal i markës sonë: më e mira, më e shpejta; ashtu si kredia personale në iute.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

Kjo fundjavë ishte “vibe”! iute shkon në plazh në eventin “Enter on the beach”

Plazhi më i mirë në Shqipëri, muzikë e mirë nga DJ vendas dhe njerëz të bukur që festojnë… këto janë vetëm disa nga detajet e një fundjave fantastike që kaloi Shqipëria në plazhin e Drimadhës, Vlorë. E gjithë fundjava ishte “një vibe”, njësoj si koncepti që iute ka krijuar për të kombinuar industrinë e argëtimitlexo më shumë
Evente

iute sponsor zyrtar i edicionit të 15-të të Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit

Në datat 3-4-5 Qershor, në Tiranë u zhvillua edicioni i XV-të i Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit dhe për iute, ishte një privilegj dhe kënaqësi të ishim sponsor zyrtar të këtij eventi. Me shumë dëshirë, ishim pjesë e këtij eventi mjaft të rëndësishëm dhe domethënës, që nënvizoi edhe një herë, sfidat dhe mundësitë përlexo më shumë
Njoftime