Kthehu pas

Një mundësi më e mirë në tregun e punës: iute, pjesë e disa panaireve të karrierës

Evente

Sezoni i pranverës, ne nje analogji me çeljen e luleve qe simbolizon jeten e re, sjell edhe shume mundesi te reja per te rinjte, sidomos per studentet. Po flasim për panairet e karrierave qe jane nje nga eventet kryesore te jetes studentore. Në muajin Prill, në çdo universitet u organizua një panair i dedikuar për punën e karrierën dhe iute ishte pjesë në disa prej tyre.

Si përfaqësues së industrisë fintech, sipas pikave tona të interesit, ne ishim pjesë: në panairin e karrierës së organizuar nga fakulteti i ekonomisë, pjesë e Universitetit të Tiranës; në panairin e karrierës së organizuar nga Western Balkan University, që ofron mundësi shkollimi në Fakultetin e Ekonomisë, Teknologjisë dhe Inovacionit dhe në panairin e edukimit, punës dhe karrierës në qytetin e Fierit, të organizuar nga Ministria e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët.

Qindra studentë takuan përfaqësueset e departamentit të Burimeve Njerëzore të iute, për të njohur nga afër markën iute dhe mundësitë e shumta që ajo ofron në tregun e punës. Nën petkun e liderit të tregut të mikrofinancës në Shqipëri, marka iute tërheq vëmendjen e studentëve që janë gati të hedhin hapin e parë në treg dhe kërkojnë një vend pune cilësor.

Edhe një herë, iute tregoi se sa tërheqëse mbetet ajo në tregun e punësimit, duke nënvizuar standardin e lartë që Tallin ka sjellë në Tiranë.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

iute dhe super kampionia Luiza Gega në Kupën e Republikës

Në datën 18 Maj, në stadiumin Elbasan Arena, u zhvillua Kupa e Republikës në Atletikë për vitin 2024 dhe iute ishte përsëri aty në mbështetje të sportit dhe mirëqënies. Një ditë e gjatë e mbushur me plotë garë, sfida dhe emocion, që nxori në pah edhe një herë, sportistë më të mirë dhe më tëlexo më shumë
Evente

Shikoni se si e ka kaluar iute të premten mbrëma!

Fundjava e kaluar ishte fantastike për iute dhe punonjësit e saj. Më 26 prill, DJ legjendar gjerman i muzikës elektronike elektrizoi qytetin e Tiranës me muzikën e tij dhe iute ishte aty. Mijëra njerëz, vendas dhe turistë (madje edhe drejtuesit tanë të nivelit C), festuan dhe kërcyen, në një ngjarje që do të mbahet mendlexo më shumë
Evente

Kur inovacioni të ndihmon të dëgjosh DJ-in tënd të preferuar: Paul Kalkbrenner në Tiranë

Tirana po përgatitet për një natë të paharrueshme, ndërsa ikona e muzikës elektronike Paul Kalkbrenner del në skenë në datën 26 Prill, duke paralajmëruar fillimin e një sezoni emocionues në kryeqytet. Me çdo vit që kalon, peizazhi kulturor i Tiranës bëhet edhe më i gjallë, duke tërhequr audiencën vendase apo nga vendet fqinje në Evropë.lexo më shumë
Evente