Kthehu pas

Risjellim Jaanipäev, ditën estoneze të verës në Shqipëri!

Evente
festo veren estoneze me iute

Për vendin nordik të Estonisë, vera nis në fund të qershorit. Pikërisht në këtë kohë dita shtrihet më shumë drejt natës dhe natyra fillon e çel. Jaanipäev është një nga festat më të vjetra estoneze dhe kompania estoneze Fintech iute ka vendosur ta sjellë këtë traditë në Shqipëri.

Më datën 24 qershor, nga ora 9 e paradites deri në 12 të natës, iute fton të gjithë të bashkohen në festimet estoneze të verës te fushat e tenisit në Parkun e Liqenit Artificial, Tiranë.

Në këtë festë të mrekullueshme do të ketë shumë argëtim për familjet. Aktivitete të ndryshme do të jenë në dispozicion për të gjithë të pranishmit. Kjo është një mundësi e shkëlqyeshme për të krijuar kujtime të paharrueshme.

Për të bërë festën më të veçantë, Iute ka ftuar disa DJ të njohur shqiptarë, të cilët do të ofrojnë muzikë të shkëlqyeshme gjatë gjithë ditës. Truman, Floross, Hektor Jubani, Meke, dhe ChrisV janë disa prej emrave të famshëm në skenën muzikore shqiptare dhe ata do të sigurojnë që festa të kalojë në ritmin e muzikës më të mirë.

Përveç muzikës, partnerët e Iute do të zbulojnë disa surpriza për të gjithë pjesëmarrësit. Për më tepër, aktivitete të veçanta do të zhvillohen duke përfshirë konkurse dhe dhurata të çmuara për fituesit. Kjo është një mundësi e fantastike për të përfituar nga promovimet, ofertat dhe dhuratat që do të jenë në dispozicion në këtë festë.

Iute fton të gjithë që të bashkohen në këtë festë të jashtëzakonshme dhe të përjetojnë një ngjarje unike të kulturës estoneze në Tiranë.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

Kjo fundjavë ishte “vibe”! iute shkon në plazh në eventin “Enter on the beach”

Plazhi më i mirë në Shqipëri, muzikë e mirë nga DJ vendas dhe njerëz të bukur që festojnë… këto janë vetëm disa nga detajet e një fundjave fantastike që kaloi Shqipëria në plazhin e Drimadhës, Vlorë. E gjithë fundjava ishte “një vibe”, njësoj si koncepti që iute ka krijuar për të kombinuar industrinë e argëtimitlexo më shumë
Evente

iute, në Kampionatin e 86-të Kombëtar të Atletikës

Në datat 13-14 Qershor, në Elbasan Arena, u zhvillua edicioni i 86-të i Kampionatit Kombëtar të Atletikës për të rritur dhe iute ishte edhe një herë aty për të dhënë mbështetjen e saj. Në këtë event, morën pjesë të gjitha ekipet e vendit dhe garuan atletët më të mirë, përfshirë këtu edhe kampionen e padiskutueshme,lexo më shumë
Njoftime