Kthehu pas

iute dhe super kampionia Luiza Gega në Kupën e Republikës

Evente

Në datën 18 Maj, në stadiumin Elbasan Arena, u zhvillua Kupa e Republikës në Atletikë për vitin 2024 dhe iute ishte përsëri aty në mbështetje të sportit dhe mirëqënies. Një ditë e gjatë e mbushur me plotë garë, sfida dhe emocion, që nxori në pah edhe një herë, sportistë më të mirë dhe më të përgatitur të vendit.

Qindra atletë sfiduan njëri-tjetrin në disiplina të ndryshme sipas baterive të përcaktuara për meshkuj dhe femra në: hedhje e shtizës, hedhje e gjyles, hedhje e diskut, kërcim së larti, kërcim së gjati, gara të shpejtësisë për 100, 200 dhe 400 metra, gara të rezistencës për 1500, 3000 dhe 5000 metra apo edhe stafeta. Ekipet më të dalluara në këtë kompeticon ishin klubet sportive të Tiranës, Partizanit, Vllaznisë dhe Skërnderbeut.

Edhe një herë tjetër, atletja më e spikatur e eventit ishte kampionia jonë Luiza Gega, imazhi i markës sonë dhe simbol i punës, sakrificës e pasionit. Për të disatin vit radhazi, Luiza arrin të thyejë rekordet që po ajo vetë ka vendosur dikur. Këtë të shtunë, kampiona e Europës garoi në disiplinat 1500 metra dhe 5000 metra, me kohët 4:15:01 dhe 16:20:04, duke dhënë edhe një herë një shembull ideal të profesionializmit për brezat e rinj.

Ashtu si në sport, edhe në biznes shpeshherë logjika mbetet e njëjtë: duhet çdo ditë të bëhesh më i mirë për të arritur objektivat, e ashtu si Luiza, edhe iute përpiqet çdo ditë të ofrojë shërbime më të mira për klientët e saj.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

iute, në Kampionatin e 86-të Kombëtar të Atletikës

Në datat 13-14 Qershor, në Elbasan Arena, u zhvillua edicioni i 86-të i Kampionatit Kombëtar të Atletikës për të rritur dhe iute ishte edhe një herë aty për të dhënë mbështetjen e saj. Në këtë event, morën pjesë të gjitha ekipet e vendit dhe garuan atletët më të mirë, përfshirë këtu edhe kampionen e padiskutueshme,lexo më shumë
Njoftime

iute sponsor zyrtar i edicionit të 15-të të Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit

Në datat 3-4-5 Qershor, në Tiranë u zhvillua edicioni i XV-të i Konferencës Ndërkombëtare të Komisionerëve të Informimit dhe për iute, ishte një privilegj dhe kënaqësi të ishim sponsor zyrtar të këtij eventi. Me shumë dëshirë, ishim pjesë e këtij eventi mjaft të rëndësishëm dhe domethënës, që nënvizoi edhe një herë, sfidat dhe mundësitë përlexo më shumë
Njoftime

iute, gjithmonë në mbështetje të inovacionit dhe sipërmarrjes

Nëse flasim për frymën e sipërmarrjes dhe inovacionin, iute do të jetë gjithmonë aty. Këtë herë ne ishim sponsorë zyrtarë të eventit “Get In The Ring Albania”, pjesë e strukturës zyrtare të “Get In The Ring Global”, me qendër në Holandë. GITR është një koncept që sjell në skenë sipërmarrësit që duan të prezantojnë kompaninëlexo më shumë
Evente