Kthehu pas

iute dhe Luiza Gega në Qytetin Evropian të Sportit për 2024

Evente

Përsëri dhe përsëri: aty ku ka ngjarje sportive, është edhe iute.

Kësaj here ishim të pranishëm si sponsor në një event kushtuar sportit, në një maratonë urbane. Ne ishim së bashku me Luiza Gegën, kampionen e Europës në atletikë, njëherazi ambasadorja e markës sonë, në qytetin europian të sporteve për vitin 2024.

Në 21 Prill, në bregdetin e qytetit të Vlorës, u zhvillua “Gjysmë Maratona e Vlorës” dhe iute ishte sërish i pranishëm, për të mbështetur sportin, shëndetin dhe mirëqenien fizike e mendore, së bashku me kampionen tonë të padiskutueshëm.

Në garat 5 km, 10 km dhe 21 km garuan qindra sportistë në kategori të ndryshme për fëmijë, të rinj, të rritur mbi 40 vjeç etj. Duam të shprehim vlerësimin dhe mirënjohjen për të rinjtë dhe të rejat që sfiduan veten, njëri-tjetrin, rekordet kombëtare por edhe shiun dhe breshrin, në një garë emocionuese që do të mbahet mend gjatë.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

iute dhe super kampionia Luiza Gega në Kupën e Republikës

Në datën 18 Maj, në stadiumin Elbasan Arena, u zhvillua Kupa e Republikës në Atletikë për vitin 2024 dhe iute ishte përsëri aty në mbështetje të sportit dhe mirëqënies. Një ditë e gjatë e mbushur me plotë garë, sfida dhe emocion, që nxori në pah edhe një herë, sportistë më të mirë dhe më tëlexo më shumë
Evente

Shikoni se si e ka kaluar iute të premten mbrëma!

Fundjava e kaluar ishte fantastike për iute dhe punonjësit e saj. Më 26 prill, DJ legjendar gjerman i muzikës elektronike elektrizoi qytetin e Tiranës me muzikën e tij dhe iute ishte aty. Mijëra njerëz, vendas dhe turistë (madje edhe drejtuesit tanë të nivelit C), festuan dhe kërcyen, në një ngjarje që do të mbahet mendlexo më shumë
Evente