Kthehu pas

Shikoni se si e ka kaluar iute të premten mbrëma!

Evente

Fundjava e kaluar ishte fantastike për iute dhe punonjësit e saj. Më 26 prill, DJ legjendar gjerman i muzikës elektronike elektrizoi qytetin e Tiranës me muzikën e tij dhe iute ishte aty. Mijëra njerëz, vendas dhe turistë (madje edhe drejtuesit tanë të nivelit C), festuan dhe kërcyen, në një ngjarje që do të mbahet mend gjatë.

A keni parë ndonjëherë një institucion financiar në një festë muzikore elektronike? Epo, iute vërtetoi edhe një herë se është ndryshe! Marka jonë e do të renë, vlerëson inovacionin, guxon të ndryshojë tregun dhe qasjen që klientët kanë ndaj industrisë. Për herë të parë, iute ishte sponsor zyrtar në një festival të muzikës elektronike dhe ishte në qendër të vëmendjes.

Në një event të jashtëzakonshëm ku morën pjesë më shumë se 7000 persona, iute arriti objektivin e tij për të ndërvepruar me audiencën dhe për të rritur ndërgjegjësimin e markës. Shumica e audiencës ishin të rinj që i përkasin brezit Z, të cilët në përditshmërinë e tyre e duan teknologjinë dhe inovacionin dhe kërkojnë zgjidhje të reja dhe komode. Ata kanë pyetje në lidhje me financat personale dhe Myiute mund të jetë përgjigja.

Zona e iute ishte “zemra” e partisë. E vendosur në qendër të sheshit, e organizuar si një “chill zone”, e rrethuar nga drita dhe ngjyra, tërhoqi vëmendjen: një kabinë video për të xhiruar një video si kujtim, disa çanta fasule për të pushuar, kapele dhe çanta si një. dhuratë për ata që kanë paguar me Myiute apo kanë ndjekur iute në rrjetet sociale.

Disa paguanin pije dhe ushqim me aplikacionin Myiute, duke shmangur radhët e gjata që shkakton cash-i, të tjerë po informoheshin për konceptin e marrjes së një kredie në stendën tonë dhe shumë të tjerë po skanonin kodin QR për të shkarkuar aplikacionin më të lezetshëm fintech në Shqipëri.

Në një vend ku mbizotëron cash-i, iute u tregoi qytetarëve se risia e sjellë nga Myiute do të jetë e ardhmja. Ky event ishte dëshmia se risia që ofron grupi iute , tërheq vëmendjen e njerëzve dhe do të bëjë diferencën në tregun shqiptar të fintech.

Më shumë lajme Shfleto gjithë lajmet

iute dhe super kampionia Luiza Gega në Kupën e Republikës

Në datën 18 Maj, në stadiumin Elbasan Arena, u zhvillua Kupa e Republikës në Atletikë për vitin 2024 dhe iute ishte përsëri aty në mbështetje të sportit dhe mirëqënies. Një ditë e gjatë e mbushur me plotë garë, sfida dhe emocion, që nxori në pah edhe një herë, sportistë më të mirë dhe më tëlexo më shumë
Evente

Kur inovacioni të ndihmon të dëgjosh DJ-in tënd të preferuar: Paul Kalkbrenner në Tiranë

Tirana po përgatitet për një natë të paharrueshme, ndërsa ikona e muzikës elektronike Paul Kalkbrenner del në skenë në datën 26 Prill, duke paralajmëruar fillimin e një sezoni emocionues në kryeqytet. Me çdo vit që kalon, peizazhi kulturor i Tiranës bëhet edhe më i gjallë, duke tërhequr audiencën vendase apo nga vendet fqinje në Evropë.lexo më shumë
Evente